Šmiknu.to

aneb projekt jedné maminy

Děkuji za návštěvu stránek www.smiknuto.cz.

Jmenuji se Lada a už přes deset let stříhám, šiji a vymýšlím různé střihy, návrhy a koncové výrobky...

Můj vztah k šití a navrhování oděvů započal ještě před studiem, proto jsem se rozhodla pro střední oděvnickou školu, která byla i startovací linií pro život plný nápadů, návrhářských technik a výzev.

Napříč dobou prvotních let výchovy mých dvou malých dětí, jsem úspěšně absolvovala výzvy na výrobu triček s různými motivy superhrdinů, až po mimořádné oblečky víl a jednorožců. Postupem času jsem přišla na to, že nechci svůj talent věnovat jen své rodině a známým, ale rozšířit výrobu také pro každého z Vás.. Mým mottem je, že mě žádná výzva nezastaví, právě naopak...

Mé zaměření se točí především kolem dětských výrobků, ať už se jedná o sety do postýlek a kočárků, či o výrobky pro starší děti, které jsou specifické svou nápaditostí. Nezapomínám ani na vybavení pokojíčků, jako jsou např. polštářky nebo dokonce "teepee".

Myslím i na nás věčně zaneprázdněné maminky... Pro ty dělám nejen kabelky, batohy, ale i kvalitně ušité spodní prádlo na míru z krajek a úpletů. Ale nepochybně všechno, co si Vy nebo Vaše děti usmyslíte.

Má Váš syn rád superhrdiny nebo Vaše dcera víly či jednorožce? Máte duši dítěte, stejně jako já? Chcete námět s Mickeym nebo vílou Zvonilkou? To není vůbec žádný problém, naopak, je to má vášeň.

Chcete udělat radost dárkem s vtipným nápisem?

...pak jste na té správné adrese!!!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image
Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

historie.....

Zde je trošičku historie o mě.
Dobrý den, mé jméno je Lada Szabová a jsem jediný vlastník téhle malé firmy. Svůj cit a vnímání potřeb lidí mě drží celý život tak stejně jako šití. Již od malička jsem ráda šila na panenky oblečky, pro zvířátka kostýmky. Tohle cítění a chuť mě neopustila ani při výběru střední školy, kde jsem se hlásila na oděvní průmyslovou školu oděvní, služeb a podnikání v Ostravě. V roce 2004 kde jsem se hlásila na výše zmíněnou školu byl zájem obrovský podle přijímacích zkoušek vybírali každého druhého uchazeče, ale měla jsem štěstí byla jsem přijata. Při nástupu jsem byla nadšená že uplatním své návrhářské dovednosti a malířský um. V každém ročníku byla na konci roku taková přehlídka tříd a jejich nápaditost. V každém vystoupení jsem účinkovala a podílela se na nápadu. Ve čtvrtém ročníku nám učitelé zadali úkol namalovat kostým podle libovolného střihu. Po prozkoumání všech návrhů, můj vyhrál a začalo kolečko řešení , styl vyhotovení. Byla jsem u hlavního tvoření a radila svým učitelkám co si přeji aby model měl. S tímhle modelem jsme se účastnili také v soutěži škol Zlatá jehla 2007. Byť můj model nevyhrál, uvnitř jsem vyhrála sama nad sebou a řekla jsem si ano chci tohle dělat. Tahle část života byla pro mě klíčová a proto jsem i nadále chtěla pokračovat v tomhle oboru. Podala jsem žádost na vysokou školu v Liberci obor návrhář. Přes velkou konkurenci bohužel mé šance zhatila účast zahraničních studentů. Pak časem jsem sem tam něco ušila abych nevyšla ze cviku .a hlavně jsem se nechtěla vzdát svého milovaného koníčku. Roky plynuly a já pracovala jako telefonní operátor CC. Následně jsem poznala manžela a spolu jsme splodili dvě děti takže šití šlo vpřed. Ano šila jsem si na své děti a věděla jsem že budou IN a originální. V té době jsem taktéž uvažovala o podnikání v šití ale když jsem viděla kolik stojí ušitý originální a na míru šitý kousek tak jsem si řekla že tohle asi nebude tohle odvětví které by mě uživilo. I podle mého průzkumu ostatních maminek jsem tenhle nápad hodila za hlavu a šila si jen pro své děti. Bohužel v letošním roce se udála tragédie a celý svět postihla pandemie. To bylo znamení kdy můžu někomu pomoct tím co miluji a co umím. Takže jsem oprášila a promazala svůj stroj a začala šít tak všem potřebné roušky. První linii jsem je darovala ale dalších lidem jsem je prodávala za částku, která nikoho nezrujnuje a ještě dotyčný bude vypadat šik. Jak mi napsal jeden zákazník “když už je taková pohroma chci mít veselou roušku“ tenhle pán si u mě objednal 9kusů roušek s mickey mousem. Dodnes ráda na něj vzpomínám.

•Takže abych shrnula popis mé osoby jsem profesionál který navrhne udělá střih a ušije ho. Taktéž jsem profesionál na svém místě kde jdu za přáním cíleného zákazníka a snažím se vyjít vstříc jeho požadavkům.